Najpiękniejszy świąteczny prezent

Świąteczny czas sprzyja obdarowywaniu. Można to robić na wiele najróżniejszych sposobów. W sieci obfitują artykuły z prezentownikami dla każdego – dla podróżnika, dla biegacza, dla domatora, dla osób uwielbiających zwierzęta. Można znaleźć przeróżne „perełki”, które mogą nas zainspirować.

 

Chciałabym Nam wszystkim przypomnieć, że żadne prezenty nie zastąpią drugiego człowieka; tego, że jest obok w trudnych momentach; tego, że stara się zrozumieć; tego, że nie ocenia wyborów, ale nawet, gdy się z nimi nie zgadza to nie krytykuje.

 

Mając Was – moją społeczność – każdego dnia uczę się słuchania i doskonale rozumiem, że nie dla wszystkich Święta to czas radości. Dla wielu to trudny okres – ocen, niezrozumienia, krzywdzących słów.

 

Chciałabym Was zachęcić by w te Święta otoczyć Osoby, które są na życiowych „zakrętach” zrozumieniem, by spróbować postawić się w sytuacji drugiego człowieka i spróbować zrozumieć jego decyzje.

 

Święta nie są łatwe dla pacjentów, którzy wiedzą, że przy wigilijnym stole będą oceniani i postrzegani przez pryzmat choroby. Rodzi się strach, że przy wigilijnym stole zapadnie niezręczna cisza, bądź jednym poruszanym tematem będzie choroba nowotworowa, depresja czy inne schorzenia, z którymi mierzy się w tym momencie dana osoba.

 

Właśnie z tego powodu pragnę Wam dzisiaj przypomnieć o e-booku, który wydałam i, który pomoże poradzić sobie z tym co trudne, z tym co sprawiło, że świat podzielił się na milion kawałków.

 

Jeżeli w Twoim otoczeniu jest taka Osoba, nie zwlekaj, przeczytaj e-book i podaruj Jej zrozumienie i miłość.

 

Jeżeli w Twoim otoczeniu jest Osoba, która niedawno usłyszała diagnozę spraw Jej prezent i pomóż odnaleźć iskierkę w mroku, który pojawił się w Jej życiu (możesz to zrobić podając tej osoby maila w trakcie składania zamówienia).

 

Jeżeli masz problem z powstrzymaniem się od oceny drugiego człowieka, przeczytaj e-book i poznaj, jak może czuć się ta druga osoba.

 

Czasem podarowanie materialnym prezentem jest łatwiejsze niż rozpoczęcie zmiany w sobie, ale wyciągnięcie ręki w stronę drugiej osoby może być po stokroć cenniejsze.

 

E-book można zakupić pod tym adresem http://rakietakasia.pl/sklep/onkomisja/

 

Photo by Brigitte Tohm on Unsplash