Cześć Wszystkim RAKieto – Wspieraczom 

Nie stygmatyzujmy siebie ani innych stwierdzeniami „powinnaś”, „zrób to”, „a on/ona zrobiła tak”, „a on/ona sobie poradziła”. Te słowa to nie są dobre rady, słowa wsparcia i otuchy. W ten sposób nie pokażemy drugiej osobie, że jesteśmy dla niej „pomocnym ramieniem”. W ten sposób odsuniemy tę osobę od siebie. Dlaczego porównujemy siebie i innych? Przecież ja nie jestem Tobą, a Ty nie jesteś mną. Mamy prawo radzić sobie z różnymi rzeczami w inny sposób. „Twój” sposób może nie sprawdzić się u mnie, tak jak mój u Ciebie. Pamiętacie jak ja nie potrafiłam sobie poradzić ze ścięciem na „zero” włosów? Bardzo długo trwało to w moim przypadku. To był MÓJ przypadek i wcale nie musiałam mieć w sobie sił tak jak osoba, która potrafiła zrobić to w momencie, kiedy usłyszała diagnozę.

Każdy ma swoje osobiste tempo, a podążanie za kimś innym może doprowadzić do tego, że sami się w tym pogubimy, a wtedy będzie jeszcze trudniej wrócić na „swój” tor.
Kochani, pamiętajmy, że bycie obok to wsparcie i zrozumienie, a nie porównywanie i w pewnym sensie „dobijanie”. Jeżeli jest Ci trudno trwać obok, daj sobie czas na złapanie oddechu, ale nie doprowadzaj swoimi słowami czy zachowaniem do poczucie winy, że nie dałam rady tak jak ktoś inny. Nie tędy droga. Bądźmy w życiu, w chorobie, w powracaniu do zdrowia SOBĄ, nie kimś innym ?

Każdy w Nas ma w sobie siłę, którą „porcjuje” według swoich potrzeb 

Życzę Wam przepięknego tygodnia, w którym będzie czas na zbieranie sił, a życie swoim życiem a nie innych, na bycie SOBĄ 

Ściskam Was mocno Moi RAKieto – Wspieracze