Warsztaty Szycia wrzesień 2018

Moja przygoda z maszyną do szycia rozpoczęła się, kiedy zachorowałam i pozornie miałam dużo czasu. Mówię pozornie, ponieważ czasu miałam pod dostatkiem, jednak z siłami bywało różnie. Częściej ich nie było niż były. Oglądałam świat z perspektywy łóżka, starając się dostrzec w tej pozycji jak najwięcej dobrych stron. Wtedy z pomocą przyszli moi Bliscy. Na Ich „czele” była moja Przyjaciółka, która zorganizowała zbiórkę i pewnego pięknego dnia otrzymałam maszynę do szycia. Wraz z nią zyskałam i poznałam cudownego człowieka – Agnieszkę, właścicielkę http://www.warszawaszyje.pl

 

 

W tym momencie mogę śmiało powiedzieć, że mam szczęście do ludzi. Agnieszka jako jedyna z osób, z którymi kontaktowała się moja Przyjaciółka z wielką radością podjęła się przyjeżdżania do mnie i dzielenia się swoją wiedzą na temat szycia. Byłam wtedy łysa i bez sił, a Ona widząc mnie pierwszy raz obdarzyła mnie przepięknym uśmiechem i wtedy poczułam, że ta znajomość rozkwitnie. Nie myliłam się. To właśnie dzięki Niej powstały warsztaty szycia dla osób w trakcie bądź po leczeniu onkologicznym. To Agnieszka dała Nam przestrzeń do próbowania nowych rzeczy, w atmosferze zrozumienia i serdeczności.

 

 

Wizję warsztatów miałam w głowie i sercu już w trakcie mojego leczenia. Wiedziałam, jak chcę, żeby wyglądały. Chciałam, aby RAKieta była nie tylko miejscem w sieci, ale także budowała relacje między pacjentami. Wiedziałam, że potrzeba miejsc, w których będzie możliwość podzielenia się swoją historią, swoimi przemyśleniami, w atmosferze zrozumienia i pełnej akceptacji. Bez oceniania.

 

A gdyby tak móc przy okazji nauczyć się nowych rzeczy? To dla mnie był plan idealny! I tak też się stało. Każda z uczestniczek wyszła z własnoręcznie uszytą torbą na zakupy!

 

 

Cudowne było to, że praktycznie wszystkie Dziewczyny miały wtedy pierwszy raz do czynienia z maszyną do szycia. Radość, która udzielała się po pierwszym ściegu była niesamowita i bardzo szczera. Dla mnie właśnie na tym polega życie – na czerpaniu z małych rzeczy, na podejmowaniu nowych wyzwań.